• Cyborg 2018 – konkurs informatyczny

W piątek 23 marca 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste zakończenie tegorocznej edycji konkursu „Cyborg” organizowanego już po raz piętnasty przez nauczycieli ZST.

W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem: „Świat matematyki – gemetria wokół nas” a jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu ostrowskiego a także uczniowie ZST. oraz szkół ponadgimnazjalnych.Uczestnicy szkoł podstawowych oraz gimnazjum rozwiązywali test z ogólnej  wiedzy informatycznej oraz wykonywali zadania z wykorzystaniem pakietu Microsoft office.  Uczniowie szkół ponagimnazjalnych przygotowywali aplikację w dowolnym języku programowania -grę edukacyjną o tematyce matematycznej.
    Uczniowie musieli się wykazać dużą wiedzą oraz pokonać ponad 100 uczestników.
    Ze szkoły podstawowej 1 miejsce zdobył Maciej Siedlecki2 miejsce – Jakub Górny. Gimnazjum reprezentowałMateusz Zieliński.Serdecznie gratulujemy.