• Reymontowska Akademia Umysłu

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Reymontowska Akademia Umysłu, który zorganizowany został w 2 Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim 27.11.2018.

Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów:
    z klasy 3 gimnazjalnej: Natalia Banasiak, Maria Pacyna, Weronika Staśkowiak, Aleksandra Konieczna, Nikola Lis, Wiktoria Stryjak, Wiktoria Wojciechowska, Paweł Poczta, Igor Grzesiek, Adrian Wróblewski, Sebastian Szczypkowski, Martyna Binek
    z klasy 8: Hubert Gotowy i Maciej Siedlecki
    z klasy 7: Jakub Górny

Uczniowie wzięli udział w licznych konkursach przedmiotowych: matematycznym, literackim, językowym, przyrodniczym i historycznym.
    Po rozwiązaniu testów mieli okazję zwiedzić szkołę oraz uczestniczyć w warsztatach dotyczących pracy mikroskopem oraz dotyczących zdrowego odżywiania.Po godzinach 12.30 nastąpiła gala wręczania nagród.
    Wśród nagrodzonych znaleźli się również i nasi uczniowie:
    W Konkursie Literackim I miejsce zajęła Aleksandra Konieczna, III miejsce zajął Maciej Siedlecki, a wyróżnienie otrzymała Weronika Staśkowiak.
    W konkursie „Matematyczne Rozgrywki” Igor Grzesiek zajął II miejsce.
    Weronika Staśkowiak zdobyła II miejsce w konkursie historycznym „100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę i udział ostrowian w czynie niepodległościowym”.
    Serdecznie gratulujemy uczniom oraz nauczycielom – opiekunom, którzy przygotowali młodzież do poszczególnych konkursów.

(Materiał przygotowała Aleksandra Chlasta- Górna)