• Sukcesy sportowe naszych uczniów rozpoczynają rok szkolny

„Ostrowski Festiwal Sztafet, Biegów i Skoków” okazał się strzałem w dziesiątkę. Pełen stadion startujących i wzorowa organizacja imprezy, nastraja optymizmem co do przyszłości królowej sportu w naszym mieście. Słowa uznania, dla wszystkich tych którzy przyczynili się do powstania i przeprowadzenia tej imprezy a głównie dla Marka Walczaka, osoby będącej sercem tej lekkoatletycznej machiny ❤
    Miejmy nadzieję, że perełki wyłonione podczas takich imprez sportowych, będą miały w jak najszybszym czasie możliwość kontynuowania swojej przygody zawodniczej w godziwych warunkach.
    Szkoła Podstawowa z Jankowa Przygodzkiego, zaprezentowała się znakomicie.
    Trzy złote medale zdobył bardzo utalentowany 9 latek, uczeń 4 klasy
    Nikodem Borecki
    1 miejsce w biegu na 60m (9-11lat)
    1 miejsce w biegu na 300m
    (9-11 lat)
    1 miejsce w sztafecie 4 x 100m
    (13-15 lat, zastępując w sztafecie kontuzjowanego kolegę, na pierwszej zmianie wyprowadził zespół na prowadzenie, biegnąc z rocznikami 4-6 lat starszymi)

W czwartek 13.09.2018 r. aż 5 zawodniczek a wśród nich Dominika Rataj, uczennica Szkoły Podstawowej w Jankowie Przygodzkim, miało zaszczyt reprezentować województwo Wielkopolskie, miasto Ostrów Wielkopolski oraz Klub KS STAL LA w bardzo prestiżowym meczu wszystkich województw w kategorii wiekowej U14 i U12. Zawody te dedykowane są dla trzynastoletnich dzieci i młodszych, którzy trenują w klubach będących uczestnikami ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla każdego. Przykładowo – w samej tylko Wielkopolsce takich klubów jest 60. Tylko najlepsza zawodniczka lub zawodnik z województwa w danej konkurencji miał prawo startu w finale krajowym.
    Dominika Rataj w rzucie piłeczką palantową uzyskała świetny wynik 55 m. i przegrała „złoto” o zaledwie 2 m. Warto podkreślić, że Dominika swój „mocny rzut” zawdzięcza przede wszystkim treningom siatkówki a w miesiącu lipcu powtórzyła ubiegłoroczny sukces i ponownie została wraz ze swoimi koleżankami z zespołu Wicemistrzynią Polski w kategorii czwórek.
    Dominika jest świetnym przykładem na to, jak można na pewnym etapie, pogodzić interdyscyplinarne dwie dyscypliny sportu nie wykluczające się wzajemnie a nawet przeciwnie, wspomagające swoje działania dla dobra ogólnorozwojowego organizmu zawodnika. Do tego wszystkiego Dominika jest wyróżniającą się uczennicą, uzyskującą regularnie świadectwo z czerwonym paskiem.

Materiał przygotował Albin Bednarczyk