• 4 Dyszka 5 stawów

W minioną niedzielę już  po raz czwarty odbył się bieg przełajowy „Dyszka pięciu stawów” na trasie 10 kilometrów  dla dorosłych,  Nordic Walking oraz biegi dla dzieci na różnych dystansach. Imprezie towarzyszył festyn rodzinny pod hasłem „Święto Jankowa Przygodzkiego”.

Gorącymi brawami publiczność nagrodziła występy  dzieci z przedszkola „Bajka” oraz grupę aerobiku z naszej szkoły, tańce „Kosynierów „               oraz popisy Taekwondo przygotowane przez Kacpra Bizana – wicemistrza świata              w walkach drużynowych. Dzieci mogły skorzystać z wielu darmowych atrakcji.
    Bezpieczeństwo imprezy zapewnili miejscowi strażacy z OSP w Jankowie Przygodzkim, Dębnicy, Topoli Wielkiej, Komenda Powiatowa  Policji oraz Ostrowskie Pogotowie Ratunkowe.
    Przedsięwzięcie zorganizowała Szkoła Podstawowa w Jankowie Przygodzkim                        we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju  Społeczności Wiejskiej Gminy Przygodzice, które na realizację zadania otrzymało dofinansowanie w ramach otwartego konkursu ofert Gminy Przygodzice.
    Tradycyjnie  trasa „Dyszki” wiodła przez malownicze tereny Doliny Baryczy – Janków Przygodzki, Trzcieliny i Dębnicę.Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi puchary i upominki
    Dyrekcja Szkoły  oraz Zarząd Stowarzyszenia bardzo serdecznie dziękuje kierownikowi   i pomysłodawcy biegu Panu Marcinowi Boreckiemu, pracownikom Szkoły, Radzie Rodziców oraz wszystkim, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie imprezy. Dziękujemy również Powiatowemu Zarządowi Dróg oraz Powiatowej Straży Pożarnej za pomoc w organizacji biegu. Impreza  cieszy się ogromną popularnością, w biegu uczestniczyło 164 biegaczy oraz ponad 240 dzieci.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, którymi są: Gmina Przygodzice,
    Powiat Ostrowski, Nadleśnictwo Antonin, Dealer Mercedes- Benz, Autopartner J.A Garcarek, Agrifirm, MZO Ostrów Wielkopolski, Agrito Monika Świtała – Topola Wielka, Przemysław Stefański, Zarząd Gminy PSL – prezes -Narcyz Perz,P.H.U. T Tomaszek – Janków Przygodzki, MZO Ostrów Wlkp, ,  PPHU CDN – Ireneusz Cal
     P.H.U – Mozzi Serwis – Ostrów Wielkopolski, Litex Promo – Spółka z o.o.. Lazur, Decathlon Kalisz, GOK Przygodzice, Bekerpol– Wojciechowscy, Octagon – Paweł Wojtaszak, Bank Spółdzielczy w Raszkowie. Gaz System