• Akcja „Żaba” zakończona

    Akcja Żaba to nie tylko przenoszenie płazów przez jezdnię, ale również projekt edukacyjny stwarzający warunki do rozwoju wśród dzieci postaw humanitarnych, rozwijanie zmysłów poznawczych otaczającego nas środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów ochrony przyrody.

    Akcja Żaba ma na celu zminimalizować straty płazów wracających do miejsc rozrodu w miejscach , w których   występuje kolizja ze wzmożonym ruchem drogowym . W takich miejscach jak Stawy Trzcielin płazy są chwytane a  następnie przenoszone na drugą stronę jezdni. W tym roku do akcji przystąpiło 49 uczniów naszej szkoły.i udało się uratować 856 sztuk płazów, głownie były to grzebiuszki ziemne, kumaki i ropuchy szare. Dziękujemy wszystkim , za zaangażowanie i trud włożony w akcję, która  uroczyście zostanie podsumowana 8 czerwca 2018 roku w Centrum Bioróżnorodności w  Miliczu podczas Święta Żaby

    Powiązane zdjęcia:

Comments are closed.
Skip to content