• Dzień sadzenia drzew

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się AKCJA SADZENIA DRZEW w ramach projektu edukacyjno-ekologicznego pn. „Upowszechnianie wiedzy ekologicznej i przyrodniczej wśród dzieci i młodzieży z terenu Aglomeracji Kalisko –Ostrowskiej poprzez realizację warsztatów i konkursów”.
    Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo sadzić drzewa i jak należy je pielęgnować. Zarówno młodzież, jak i dzieci obecne na warsztatach uzyskały specjalistyczną wiedzę na temat rodzajów sadzonych drzew. Akcja została przeprowadzona przy udziale pracowników Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, przedstawicieli Urzędu Gminy Przygodzice oraz specjalistów z Nadleśnictwa Antonin posiadających fachową wiedzę w zakresie sadzenia drzew.