• Gmina Przygodzice to eko okolice – 1 miejsce w konkursie

10 listopada w GOK w Przygodzicach odbyła się Gala Finałowa gminnego konkursu ekologicznego – „Gmina Przygodzice to EKO okolice – ” Z ekologią na co dzień”
    Celem konkursu była szeroko pojęta edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół w gminie Przygodzice.

Poszczególne placówki oświatowe rywalizowały ze sobą podejmując określone działania ekologiczne w różnych kategoriach wiekowych, za które otrzymywały punkty.
    Nasz Zespół Szkolno- Przedszkolny zebrał w ogólnej klasyfikacji największą ilość punktów i zdobył 1 miejsce w gminie, z czego bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni.
    W kategorii przedszkoli uznanie i wyróżnienia zdobyły prace plastyczne dzieci z odziałów z przedszkolnych w Topoli Wielkiej, ze szkoły oraz z Przedszkola Bajka.
    Uczniowie klas 1- 6 wykonywali kalendarz ekologiczny.Wyróżnienia za poszczególne karty kalendarzowe zdobyły:
    – Oliwia Połośka – kl.4
    – Celina Biegańska – kl.3b
    – Nela Matysek – kl. 1a
    Młodzież z klas 7- 8 miała za zadanie przygotować prezentację multimedialną z działalności ekologicznej realizowanej szkole. Nasza prezentacja zyskała uznanie i znalazła się w gronie wyróżnionych prac.
    Zadaniem konkursowym była również zbiórka zużytych baterii, podczas której zebrano w szkole i przedszkolach ponad 800 kg.
    Nasi uczniowie za zebranie największej ilości baterii zdobyli wysokie miejsca w gminie:
    – 2 miejsce – Maria Serafin – Przedszkole Bajka
    – 2 miejsce – Nadia Chmielewska – Grupa Liski
    – wyróżnienie – Paulina Zarzycka – kl. 7b
    Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom i dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do sukcesu naszego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w tym konkursie.