• Piknik ekologiczny

Za nami kolejna edycja projektu ekologicznego „Gmina Przygodzice- to EKO – okolice”, zorganizowana podczas pikniku ekologicznego, który odbył się 19 września w Przygodzicach. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Były warsztaty ekologiczne z niespodziankami, sadzenie cebulek roślin, stanowisko eksperymentalne dotyczące zagospodarowania wody deszczowej, dowiedzieliśmy się, co można zrobić z drewna czy starych książek.
    Każda szkoła prezentowała swoje stanowiska ekologiczne, na których można było zobaczyć prace uczniów wykonane z odpadów, zdrową ekologiczną żywność czy gry edukacyjne.
    Podczas pikniku zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, który odbył się w czerwcu dla uczniów szkół podstawowych. Najciekawsze rysunki wybranych gatunków roślin i zwierząt z Doliny Baryczy zostały opublikowane w książeczce – „Przygoda i Dziedzic w Dolinie Baryczy”.
    W tej publikacji znajdują się także prace uczniów naszej szkoły:
    – Agaty Mazur – kl. 4b
    – Maksymiliana Matuszczaka – kl. 7
    – Oliwii Połośki – kol. 5
    – Tomasza Magdańskiego – kl. 7
    – Natalii Ratajczyk – kl. 7
    – Aleksandry Nowak – kl. 8b
    – Adama Płomińskiego – kl. 4b
    – Mai Piwowarskiej – absolwentka
    Gratulujemy wyróżnionym uczniom i dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację stoiska ekologicznego czy brali udział w konkursach, a także przedszkolakom za piękne występy artystyczne.
    Wszyscy uczestnicy pikniku spędzili ten czas przyjemnie i twórczo, przekonali się, że poprzez zabawę można uczyć się, jak dbać o środowisko, w którym żyjemy.