• Pomoc dla Ukrainy

Każdy z nas może włączyć się w zbiórkę środków medycznych oraz niezbędnych przedmiotów do przetrwania, które zostaną wykorzystane w celu pomocy i ratowania życia ludności znajdującej się na terenie Ukrainy.
    Zbiórka zorganizowana jest w dniach od 28 lutego do 4 marca w godzinach od godz. 10 do godz.13 oraz od godz. 16 do godz. 19 w sali wiejskiej w Wysocku Małym. Przyjmowane są wyłącznie NOWE:
    artykuły medyczne: środki przeciwbólowe, opatrunki, apteczki, bandaże, plastry, opatrunki z gazy, maści z antybiotykiem, opaski uciskowe, woda utleniona, małe opatrunki hermetyczno-uciskowe, bandaże elastyczne, maści na oparzenia itp.
    Artykuły pierwszej potrzeby: koce, materace, śpiwory, pościele, plecaki, męska bielizna termiczna, karimaty, kołdry, poduszki, środki czystości, środki higieniczne, a także żywność długoterminowa itp.
    Zbiórki ww. artykułów organizowane są również w lokalnych punktach na terenie sołectw: Antonin, Bogufałów, Chynowa, Czarnylas, Dębnica, Ludwików, Hetmanów, Janków Przygodzki, Przygodzice, Przygodziczki, Smardów, Topola Wielka i Topola-Osiedle.
    Szczegóły u sołtysów.

Zachęcamy również do wpłat środków pieniężnych na rzecz pomocy ludności ukraińskiej na konto Stowarzyszenia Rada Gminna Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Przygodzicach.
    Darowiznę z dopiskiem „UKRAINA” prosimy kierować pod nr rachunku bankowego:
    27 8430 0009 2003 0020 1159 0101.
    Ww. środki w pierwszej kolejności kierowane będą do mieszkańców/uchodźców zaprzyjaźnionej gminy Kiwerce oraz do najbardziej potrzebujących Ukraińców.
    •Kontakt telefoniczny do koordynatora akcji z ramienia gminy – 508223081.
    Do piątku do godz. 16 00 w/w artykuły można składać również w naszej Szkole w Jankowie Przygodzkim na korytarzu szkolnym przy wejściu do sekretariatu