Dokumenty rekrutacyjne
2. Formularz rekrutacyjny uczestnika projektu
3. Deklaracja uczestnictwa ucznia w dodatkowych zajęciach
4. Informacja dot. przetwarzania danych osób
5. Deklaracja uczestnictwa w projekcie – przystąpienie do projektu (uczeń)
6. Deklaracji uczestnictwa w projekcie – przystąpienie do projektu (nauczyciel)
Gmina Przygodzice uzyskała dotację z Unii Europejskiej na realizację projektu pn. „”Mały człowiek – wielkie możliwości”- nowa oferta dla ośrodków wychowania przedszkolnego z terenu gminy Przygodzice” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+).
Celem projektu jest ograniczenie barier, poprawa dostępu oraz rozwój jakości edukacji przedszkolnej w ośrodkach wychowania przedszkolnego z terenu gminy Przygodzice, a także podniesienie efektywności wsparcia dla dzieci z niepełnosprawnościami w okresie od 1.09.2024 r. do 31.08.2027 r.
Projekt polegać będzie na realizacji zajęć grupowych, indywidualnych, zakupu wyposażenia/pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć oraz rozwijania kompetencji kadr.
W ramach projektu (zadanie 1) planuje się dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego w 2 Oddziałach Wychowania Przedszkolnego do potrzeb dzieci z orzeczonymi niepełnosprawnościami. Planowany jest zakup: Kącika rozwijania zmysłów; Placu zabaw przystosowanego dla osób niepełnosprawnych, w tym autystycznych.
W ramach zadania 2 planowane są następujące zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym: grupowe zajęcia logopedyczne, indywidualne zajęcia logopedyczne, zajęcia grupowe z języka angielskiego, zajęcia grupowe z elementami arteterapii, zajęć indywidualne – Terapia Ręki, grupowe zajęcia muzyczno-ruchowe, grupowe zajęcia – kodowanie na dywanie i robotyka, zajęcia integracji sensorycznej, grupowe zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, zajęcia z preorientacji zawodowej z wykorzystaniem ZPE, zajęcia rewalidacyjne dla dzieci niepełnosprawnych.
W ramach zadania 3 dla kadry nauczycielskiej zaplanowano:
– Studia podyplomowe: Logopedia; Diagnoza i terapia integracji sensorycznej; Korekcja wad postawy; Pedagogika specjalna w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju; Gimnastyka, rytmika i taniec w wychowaniu muzyczno-ruchowym dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym; Psychologiczne wsparcie dzieci i młodzieży w kryzysie; Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (Oligofrenopedagogika), autyzmem oraz zespołem Aspergera
– Szkolenia/kursy: Szkolenie Terapia Ręki; Szkolenie Logorytmika; Kurs Ruch dla uczenia się; Kurs Choreoterapia – metoda odreagowania napięć psychoruchowych; Integracja sensoryczna; Bajkoterapia; Trening umiejętności społecznych jako narzędzie rozwoju emocjonalnego i społecznego (I i II stopień); Innowacyjne metody elektrostymulacji zewnętrznej i wewnętrznej w logopedii; Kinesiotaping logopedyczny od podstaw; Robotyka w przedszkolu; Terapia NeuroTaktylna (poz 1 i poz 2); Integracja odruchów ustno-twarzowych (1 i 2 stopnia)
Wszystkie zajęcia oferowane w projekcie są rozszerzeniem obecnej oferty edukacyjnej lub zajęciami nowymi nigdy w placówkach nie realizowanych, a wynikających ze zdiagnozowanych potrzeb. Zaplanowane formy wsparcia są adekwatne do rozwiązania zdiagnozowanych problemów, będą prowadzić do rozwiązywania problemów logopedycznych dzieci, rozwiązywania problemów korekcyjno-kompensacyjnych i wyrównawczych, nastąpi wszechstronny rozwój osobowości dziecka, ich pasji i zainteresowań.
Projekt realizowany będzie we wszystkich oddziałach wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Przygodzice:
1. Publiczne Przedszkole “Calineczka” w Czarnymlesie
2. Publiczne Przedszkole „Stokrotka” w Dębnicy
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jankowie Przygodzkim złożony z:
a) Publiczne Przedszkole „Bajka” w Jankowie Przygodzkim
b) Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim
c) Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim z siedzibą w Topoli Wielkiej.
4. Publiczne Przedszkole im. Jasia i Małgosi w Przygodzicach
5. Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Chynowej
6. Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przygodziczkach
7. Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym
8. Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy
Z projektu korzystać będą dzieci w wieku przedszkolnym tj 532 dzieci w tym 8 dzieci z niepełnosprawnościami oraz kadra nauczycielska – 42 nauczycieli.
Efektem projektu będzie zwiększenie liczby zajęć dodatkowych, kompensacyjnych i wyrównujących szanse, podniesienie wiedzy i umiejętności dzieci, zakup nowoczesnych i angażujących pomocy naukowych do prowadzenia zajęć oraz podniesienie kompetencji i kwalifikacji zawodowych nauczycieli.
Produktami projektu są:
Liczba dzieci objętych dodatkowymi zajęciami w edukacji przedszkolnej: 532
Liczba dzieci/uczniów o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych, objętych wsparciem: 28
Liczba przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty objętych wsparciem: 42
Liczba szkół i placówek systemu oświaty objętych wsparciem: 10
Rezultatami projektu są:
Liczba przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty, którzy uzyskali kwalifikacje po opuszczeniu programu: 42
Wartość projektu: 2 007 538,97 zł
Dofinansowanie z UE: 1 405 277,27 zł
Dofinansowanie z Budżetu Państwa: 200 753,89
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie