• Ślubowanie pierwszoklasistów

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, 25 października, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Barbara Szymanowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im:Powstańców Wielkopolskich”, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Uczniowie, którzy przystąpili do ślubowania i stali się uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej to :
    1.Aleks Dobrosława
    2.Biegała Hanna
    3.Cal Filip
    4.Elsner Eliza
    5.Grzesiek Jan
    6.Krakowski Krzysztof
    7.Kubica Paweł
    8.Kujawska Julia
    9.Kurek Wiktoria
    10.Łuczak Kamil
    11.Magdański Tomasz
    12.Matuszczak Maksymilian
    13.Misiek Marcin
    14.Ratajczyk Natalia
    15.Setecki Bogusław
    16.Sikora Hubert
    17.Szmaj Kamil
    18.Śmiegiel Dawid
    19.Walczak Fabian
    20.Ziółkowska Anna

Nad całością uroczystości czuwała wychowawczyni -p. Beata Kubicka oraz pani pedagog – Wioletta Gużdzioł – Borecka.