• Ślubuję …

Dnia 1 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy Po zakończonej prezentacji wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”. Pasowania – na prośbę rodziców dokonała pani dyrektor – Barbara Szymanowska. Pomimo obostrzeń ze względu na pandemię koronawirusa udało się przeprowadzić tak ważną uroczystość. Okrojona wprawdzie liczbą gości oraz ograniczeniem tylko do występów, wychowawczyni – Beata Klichowska z dumą zaprezentowała swoje „Pierwszaki ”
    Pani wice – wójt – mama jednego z pierwszaków, pani Lucyna Koczorowska złożyła pełne uznania słowa wychowawcy – za trud przygotowania tej uroczystej chwili.Do słów gratulacji dołączyłą się równiez pani dyrektor oraz pan dyrektor – Albin Bednarczyk .Gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych chwil w murach naszej szkoły.