• Święto Patrona

19 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji obchodów 105. rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji, klasa VII B pod opieką wychowawcy
    p. Artura Hyli, przygotowała spektakl teatralny. Przedstawienie było inscenizacją wydarzeń sprzed stu pięciu lat kiedy to mieszkańcy Jankowa Przygodzkiego rwali się do walki z pruskim zaborcą.
    Jak za pomocą czarodziejskiej różdżki mogliśmy się przenieść do wydarzeń kiedy to przeciętna jankowska rodzina podejmowała trud walki o polskość. W scenariuszu wykorzystane zostały notatki pochodzące z kroniki naszej szkoły z Jankowa Przygodzkiego. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Przygodzice – Pan Krzysztof Rasiak, wiceprzewodniczący Rady Gminy Przygodzice – Pan Wiesław Witek, Pan Krystian Piasecki – radny Jankowa Przygodzkiego, Pan Narcyz Perz – radny Topoli Wielkiej, sołtys Jankowa Przygodzkiego – Pan Tomasz Zawada oraz sołtys Topoli Wielkiej – Pan Aleksander Pietrzak.