• 3 dyszka 5 stawów zaliczona

W dniu 10.06.2017 r. o godz. 16.30 odbyła się III edycja biegu na dystansie 10km „Dyszka Pięciu Stawów”. Trasa prowadziła przez malownicze tereny Doliny Baryczy (start Janków Przygodzki, Tarchały, Dębnicę,Janków Przygodzki).
    Niedzielny bieg na 10 kilometrów „Dyszka Pięciu Stawów” ze startem i metą w Jankowie Przygodzkim wygrał Damian Kluczyk z Ostrowa Wielkopolskiego z czasem 36:26,89. Drugi do celu dobiegł Michał Przerwa (37:10,71) z Odolanowa, a trzeci był Błażej Kaniewski (38:03,05) z Raszkowa.

Organizatorami biegu byli:
    -Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społeczności Wiejskiej Gminy Przygodzice;
    -Szkoła Podstawowa w Jankowie Przygodzkim;
    -Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Jankowie Przygodzkim;
    -Sołectwo Janków Przygodzki;
    -Gmina Przygodzice;
    -Nadleśnictwo Antonin.
    Dyrektor biegu:
    p. Barbara Szymanowska
    p. Marcin Borecki
    Dziękujemy serdecznie sponsorom:
    Gmina Przygodzice, Bank Spółdzielczy w Raszkowie, Agrifirm, CDN Nawozy Naturalne, OCTAGON, BEKER-POL, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Antonin oraz firma GAZ-SYSTEM S.A.

START i META– boisko Szkoły Podstawowej w Jankowie Przygodzkim.
    PLAN DNIA.
    10.06.2018 r. g. 16.30 bieg główny 10 km;
    10.06.2018 r. g. 18.30 bieg dla dzieci i młodzieży – według osobnego regulaminu;
    Ceremonia rozdania nagród biegu głównego około godziny 18.00

Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi puchary i upominki. Imprezie towarzyszył festyn rodzinny pod hasłem „Święto Jankowa Przygodzkiego”, w ramach którego występowali przedszkolacy z Przedszkola „Bajka” i uczennice Szkoły Podstawowej w Jankowie Przygodzkim. Dzieci mogły skorzystać z wielu darmowych atrakcji.
    W biegu mogły startować zawodniczki i zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat (zawodnicy niepełnoletni musieli posiadać zgodę prawnych opiekunów). Wszyscy zawodnicy Biegu musieli być zweryfikowani w dniu zawodów,
    w biurze zawodów od godz. 14.00 do godz. 16.00.
    Zawody zaliczają się do klasyfikacji Powiat ostrowski biega;

Dziękujemy za udział i wspaniałą zabawę.