• Dzień piżamy

Kolorowe, z uszami, rogami i ogonkami. W paski, cętki i kropki. Wachlarz odcieni i kolorów. O czym mowa? O nieodłącznym stroju każdego dużego i małego człowieka jakim jest piżama.
    20 października dzieci naszej szkoły spędziły dzień w wyjątkowo radosnej i miłej atmosferze. Uczniowie
    i nauczyciele przyszli do szkoły w piżamach.
    Takie wyjątkowe dni i święta oprócz dobrej zabawy mają głębszy przekaz.
    Jest to czas, w którym solidaryzujemy się z dziećmi ciężko chorymi, dla których piżama to nieodłączna część każdego dnia. Przy okazji uczymy się empatii, a także zwracamy uwagę na zdrowie i dbanie o nie.
    Dzieciom bardzo spodobał się taki nietypowy dzień w naszej szkole. Mamy nadzieję, że zapadnie na długo w ich pamięci.
    Podziękowania składamy również rodzicom, którzy wykazali się wyrozumiałością, dobrym humorem i pozwolili swoim pociechom przyjść do szkoły w piżamach.
    Mam również nadzieję, że widok nauczyciela w piżamie wywoła na Państwa twarzach uśmiech. To także jest dobry znak, że wszyscy pielęgnujemy w sobie dziecko i lubimy dobrą zabawę.
    Nasza szkoła uzbierała 868zl
    Cała kwota zostanie przekazana na konto Fundacji Fundacja Gdy Liczy się Czas #dzienpizamy
    Jak w swoim wierszu pisał ksiądz
    Jan Twardowski „Starzy – to dzieci, które za szybko urosły”.