• Szkoła pamięta ….

#Szkoła pamięta
    Zespół Szkolno- Przedszkolny – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła pamięta”. W ramach tego przedsięwzięcia nauczyciele i wychowawcy klas odwiedzili wraz ze swoimi wychowankami lokalne miejsca pamięci i przekazali uczniom związaną z nią historię. Klasy porządkowały bezimienne i opuszczone groby w okolicy. Oddały cześć Powstańcom Wielkopolskim spoczywającym na lokalnym cmentarzu w Jankowie Przygodzkim. Zapaliły znicz przed obeliskiem upamiętniającym Powstańców Wielkopolskich oraz odwiedziły szkolną izbę pamięci poświęconą patronowi szkoły. Uczniowie, wychowawcy oraz nauczyciele dzielili się wspomnieniami oglądając pamiątki zgromadzone w szkole po naszych przodkach. Wszystko po to, by tradycja i pamięć żyła wiecznie. Chwała bohaterom!