• XIII GMINNY KONKURS BIBLIJNY

    14 maja – w czwartek, odbył się w naszej szkole już po raz XII Gminny Konkurs Biblijny. Tegoroczne zmagania uczniów dotyczyły Dziejów Apostolskich. Hasłem przewodnim były słowa: „Z Dobrą Nowiną przez życie. Dzieje Apostolskie”. Organizatorem tegorocznej edycji konkursu był ksiądz proboszcz. Do konkursu zgłosiły się tylko trzy szkoły z naszej gminy: Wysocko Małe, Przygodziczki oraz Janków Przygodzki. Każdą szkołę reprezentowało dwoje uczniów. Poziom wiedzy był niezwykle wyrównany, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą o Apostołach i wydarzeniach z nimi związanych. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań i zaznaczenie właściwej odpowiedzi. Największą i maksymalną liczbę punktów uzyskała Judyta Kułek z Przygodziczek, na drugim miejscu uplasował się uczeń naszej szkoły – Jan Chmielecki. Aby rozstrzygnąć, kto zajmie trzecie miejsce, odbyła się dogrywka pomiędzy Zuzanną Stasierską ze Szkoły Podstawowej w Przygodziczkach, a uczniem naszej szkoły – Tomaszem Mazurem. Uczniowie odpowiadali poprawnie na wszystkie zadane pytania, dlatego Jury zdecydowało, aby przyznać dwie równe nagrody za miejsce trzecie. Nagrodami były piękne albumy o tematyce religijnej oraz pamiątkowe medale upamiętniające 100 – lecie naszej parafii. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie, a nauczyciele – podziękowania za przygotowanie uczniów. Nagrody wręczała wice wójt – pani Lucyna Koczorowska oraz dyrektor naszej szkoły – pani Aleksandra Chlasta – Górna. Wszystkim zwycięzcom – gratulujemy!(mat. opracowała A.Mróz)

Comments are closed.
Przejdź do treści