• Gminny Konkurs Ort. o „Złote Pióro” Wójta gminy

  18 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o ,,Złote Pióro’’ Wójta gminy Przygodzice. Była to już XXII edycja tych zmagań, do której stanęli w szranki uczniowie szkół podstawowych klas IV-VIII gminy wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach. Patronem przedsięwzięcia był Wójt gminy Przygodzice.
  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Marta Dobras /kl. VIII A/, Blanka Wróblewska /kl. VI A/ oraz Szymon Koczorowski /kl. VIII B/. Uczniowie napisali dyktando ortograficzne, które dało możliwość wyłonienia Mistrza Orto Dnia grafii 2023 r. oraz Mistrzowskiej Szkoły 2023 r. gminy Przygodzice.
  Wyniki przedstawiają się następująco:
  Klasyfikacja indywidualna
  • Mistrz Ortografii 2023 gminy Przygodzice – Lena Fikus S.P. z Czarnegolasu
  • II miejsce – Marta Dobras S.P. z Jankowa Przygodzkiego
  • III miejsce – Szymon Kycia S.P. z Dębnicy
  Klasyfikacja zespołowa
  • Mistrzowska Szkoła 2023 gminy Przygodzice – S.P. z Czarnegolasu
  • II miejsce S.P. z Jankowa Przygodzkiego
  • III miejsce S.P. z Dębnicy
  • III miejsce S. P. z Wysocka Małego
  Zwycięzcom gratulujemy.

  Powiązane zdjęcia:

Comments are closed.
Skip to content