• Mistrz Ortografii 2024

Gminny Konkurs Ortograficzny o ,,Złote Pióro’’ Wójta Gminy Przygodzice
    Dnia 23 maja 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o ,,Złote Pióro’’ Wójta gminy Przygodzice. Była to już XXIII edycja tych zmagań, do której stanęli w szranki uczniowie szkół podstawowych klas IV-VIII gminy wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach. Patronem przedsięwzięcia był Wójt gminy Przygodzice natomiast organizatorem Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Gabriela Świtała /kl. VIII /, Martyna Pietrzak, /kl. VII A/ oraz Sebastian Henrysiak. Uczniowie napisali dyktando ortograficzne, które dało możliwość wyłonienia Mistrza Ortografii 2024 r. oraz Mistrzowskiej Szkoły 2024 r. gminy Przygodzice.
    Wyniki przedstawiają się następująco:
    Klasyfikacja indywidualna
    • Mistrz Ortografii 2024 gminy Przygodzice – Szymon Kycia S.P. z Dębnicy