• Projekt muzyczny „ComMusicAction” Erasmus+

  Nasze wrazenia z projektu.

  Pierwszego dnia zapoznaliśmy się ze społecznością szkolną w Gulbene, miejscowości w której mieści się szkoła podstawowa. Odbyliśmy też próby do nagrań piosenki, którą wspólnie tworzyliśmy przez cały projekt. Piosenkę nagraliśmy w malowniczo położonym studiu nagrań nad jeziorem. Dziewczęta choć zestresowane pierwszą wizytą w studiu nagrań poradziły sobie znakomicie. Była też okazja na zwiedzenie muzeum instrumentów muzycznych i podziwianie pięknych krajobrazów Łotwy.

  Kolejne dni pobytu spędziliśmy aktywnie biorąc udział w spływie kajakowym po rzece Pededze. Dla większości był to pierwszy kontakt z tego rodzaju sportem. Następnie byliśmy goszczeni w gospodarstwie agroturystycznym „Dekteri”. Tam mielismy okazję dowiedzieć się jak żyli mieszkańcy tej okolicy kilkadziesiąt lat temu. Wzięliśmy też udział w warsztatach garncarskich i aktywnościach sportowych. Na uwagę zasługuje tamtejsza kuchnia, której mieliśmy okazję posmakować. Następnego dnia pojechaliśmy do Aluksne, gdzie płynęliśmy tratwą po tamtejszym jeziorze. Podziwialiśmy tamtejsze zabytki i poznaliśmy ich historię. Wieczorem odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów.
  Projekt muzyczny „ComMusicAction” Erasmus+
  Ostatni etap naszej wizyty na Łotwie to pobyt w stolicy – Rydze. Po przyjeździe wybraliśmy się w rejs przepięknym stateczkiem po rzece Daugavie. Sobotę rozpoczęliśmy od wizyty Bibliotece Narodowej Łotwy. Kubatura, ogromna ilość zbiorów oraz nowoczesny styl architektoniczny tego budynku zrobił na nas ogromne wrażenie. Zwiedzaliśmy również stare miasto z najważniejszymi zabytkami.
  Udział w projekcie muzycznym można z całą pewnością nazwać wspaniałą przygodą. Dla uczniów i nauczycieli był to znakomicie, twórczo wykorzystany czas.
  Gulbene-Projekt muzyczny „ComMusicAction”.
  Gabriela Czaja, Gabriela Świtała, Hanna Mrowinska, Zofia Kaczmarek wraz z nauczycielami Gerardem Czają i Arturem Hylą przebywają obecnie na Łotwie w ramach projektu Erasmus + ,, ComMUSICation”.

  Powiązane zdjęcia:

Comments are closed.
Skip to content