• Projekt STEMaP – wyjazd naszych uczniów do Grecji

  W dniach od 4 do 13 lipca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu w ramach projektu Erasmus + . Projekt o nazwie STEMaP reprezentowali naszą szkołę uczniowie gimnazjum Wiktoria Wojciechowska i Sebastian Szczypkowski oraz uczniowie szkoły podstawowej Natalia Wojciechowska, Sandra Wojciechowska i Hubert Gotowy.

  Drużyna wyjechała do greckiej miejscowości Patras położonej na Peloponezie. Uczniowie udali się tam pod opieką p. Artura Hyli z p. Markiem Dębczyńskim.
  Projekt Nauka, Technika, Inżynieria, Matematyka i Proste Roboty / STEMachines Project/ma na celu rozwijać wiedzę o prostszych robotach w zakresie uczenia się o ich elementach funkcjonowania i możliwościach ich wykorzystywania. Zadania, które były uwzględnione w projekcie rozwijały i ćwiczyły umiejętności inżynieryjne przy użyciu koncepcji urządzeń mechanicznych do tworzenia kreatywnych rozwiązań problemów.
  Spotkanie w Patras umożliwiło uczniom zrozumienie istniejących połączeń między urządzeniami fizycznymi, matematyką i zasadami naukowymi. Zachęcało jednoczesnie do samodzielnej refleksji nad swoją pracą i nad samym procesem uczenia się. Rozwijało wiedzę o pojęciach i funkcjonowaniu prostych maszyn wśród nauczycieli w celu promowania zintegrowanego na praktykę i empirię nauczania STEM.
  Zadania rozwiązywane na Uniwersytecie w Patras dały uczniom możliwość połączenia wiedzy teoretycznej z praktyką. Działania były prowadzone w laboratoriach nauk komputerowych, nauk naturalnych oraz nauk przyrodniczych.
  Wyjazd dał jednocześnie możliwość zwiedzenia i poznania uroczego regionu na Peloponezie.
  Młodzież miała możliwość zwiedzić Muzeum Archeologiczne w Patras, być w winnicy Achaia Claus, zwiedzić starożytną Olimpię i zrelaksować się na Kourouta Beach.
  Ponadto wyjazd umożliwił uczestnikom projektu bliskie spotkanie z historią ponieważ empirycznie mogli doświadczyć prawdziwych emocji będąc w Epidaurus i Nafplion.

  Powiązane zdjęcia:

Comments are closed.
Skip to content