• Festyn archeologiczny w Biskupinie

    Tradycyjnie jak co roku o tej porze uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wybrali się do Biskupina na Festyn Archeologiczny. Tym razem wyjazd zaplanowany został na słoneczny dzień 16 września 2019 roku. Klasy, które wzięły udział w wycieczce to: VIa oraz VIII. Opiekunami podczas wyjazdu byli: p. Aleksandra Chlasta-Górna, p. Helena Gąsiorek oraz p. Artur Hyla. Tegoroczny XXV jubileuszowy Festyn Archeologiczny okazał się nietypowy jak zapowiadali organizatorzy.
    Dlaczego był inny i wyjatkowy? Każdy poprzedni był poświęcony jednemu wybranemu zagadnieniu natomiast tegoroczny łączył wszystkie wątki tematyczne z poprzednich lat. W czasie imprezy nie tylko przenieśliśmy się w czasie, ale i w przestrzeni. Odwiedziliśmy Japonię, starożytny Egipt, Grecję, Rzym. Usłyszeliśmy opowieści o niezwykłych Celtach, wojowniczych Wikingach i tajemniczych Bałtach. Zostaliśmy zaproszeni także do indiańskiej wioski. Nie zabrakło również walk wojowników, pokazów mody nawiązujących do minionych festynów. Bardzo miło wspominamy pobyt na tegorocznej imprezie poświęconej archeologii i śmiało możemy powiedzieć, że była to najlepsza lekcja historii.

    Powiązane zdjęcia:

Comments are closed.
Skip to content