• Sukcesy sportowe naszych uczniów rozpoczynają rok szkolny

  „Ostrowski Festiwal Sztafet, Biegów i Skoków” okazał się strzałem w dziesiątkę. Pełen stadion startujących i wzorowa organizacja imprezy, nastraja optymizmem co do przyszłości królowej sportu w naszym mieście. Słowa uznania, dla wszystkich tych którzy przyczynili się do powstania i przeprowadzenia tej imprezy a głównie dla Marka Walczaka, osoby będącej sercem tej lekkoatletycznej machiny ❤
  Miejmy nadzieję, że perełki wyłonione podczas takich imprez sportowych, będą miały w jak najszybszym czasie możliwość kontynuowania swojej przygody zawodniczej w godziwych warunkach.
  Szkoła Podstawowa z Jankowa Przygodzkiego, zaprezentowała się znakomicie.
  Trzy złote medale zdobył bardzo utalentowany 9 latek, uczeń 4 klasy
  Nikodem Borecki
  1 miejsce w biegu na 60m (9-11lat)
  1 miejsce w biegu na 300m
  (9-11 lat)
  1 miejsce w sztafecie 4 x 100m
  (13-15 lat, zastępując w sztafecie kontuzjowanego kolegę, na pierwszej zmianie wyprowadził zespół na prowadzenie, biegnąc z rocznikami 4-6 lat starszymi)

  W czwartek 13.09.2018 r. aż 5 zawodniczek a wśród nich Dominika Rataj, uczennica Szkoły Podstawowej w Jankowie Przygodzkim, miało zaszczyt reprezentować województwo Wielkopolskie, miasto Ostrów Wielkopolski oraz Klub KS STAL LA w bardzo prestiżowym meczu wszystkich województw w kategorii wiekowej U14 i U12. Zawody te dedykowane są dla trzynastoletnich dzieci i młodszych, którzy trenują w klubach będących uczestnikami ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla każdego. Przykładowo – w samej tylko Wielkopolsce takich klubów jest 60. Tylko najlepsza zawodniczka lub zawodnik z województwa w danej konkurencji miał prawo startu w finale krajowym.
  Dominika Rataj w rzucie piłeczką palantową uzyskała świetny wynik 55 m. i przegrała „złoto” o zaledwie 2 m. Warto podkreślić, że Dominika swój „mocny rzut” zawdzięcza przede wszystkim treningom siatkówki a w miesiącu lipcu powtórzyła ubiegłoroczny sukces i ponownie została wraz ze swoimi koleżankami z zespołu Wicemistrzynią Polski w kategorii czwórek.
  Dominika jest świetnym przykładem na to, jak można na pewnym etapie, pogodzić interdyscyplinarne dwie dyscypliny sportu nie wykluczające się wzajemnie a nawet przeciwnie, wspomagające swoje działania dla dobra ogólnorozwojowego organizmu zawodnika. Do tego wszystkiego Dominika jest wyróżniającą się uczennicą, uzyskującą regularnie świadectwo z czerwonym paskiem. 

  Materiał przygotował Albin Bednarczyk

  Powiązane zdjęcia:

Comments are closed.
Skip to content