• Wyjazd uczniów naszej szkoły z opiekunami do Portugalii w ramach projektu Erasmus+”Chcemy szczęśliwych uczniów”

    W dniach od 13 do 18 maja odbyło się spotkanie projektowe w ramach realizacji projektu Erasmus+ „We want happy students” („Chcemy szczęśliwych uczniów”). Szkołą goszczącą była szkoła Agrupamento de Escolas de Moure e Ribeira do Neiva w Portugalii. Koorynator to szkoła z Francji – Lycee professionnel Frederic Esteve. Pozostali pratnerzy to szkoła z Hiszpanii – Institut Vil-la Romana oraz z Niemiec – Anne-Frank-Gymnasium. Podczas spotkania w pięknej Portugalli uczniowie i opiekunowie uczestniczyli w wielu zajęciach i warsztatach zorganizowanych na terenie szkoły i poza nią, m.in. to: pierwsza pomoc z pielęgniarką medyczną, bezpieczeństwo w pracowni chemicznej i fizycznej, bezpieczeństwo podczas prac w ogrodzie. Aktywności: zdrowe śniadanie, ankieta pt. „Czy wiesz jak o siebie zadbać”, terapia śmiechem, medytacja, scenki teatralne przedstawiające problemy nastolatków (wyśmiewanie, „kocenie”, itp.), a także możliwości rozwiązywania tych trudnych sytuacji. Każda grupa uczniów prezentowała również przygotowany przez siebie film o nałogach i sposobach przeciwdziałania im. Poza aktywną pracą projektową był również czas na zwiedzenie cudownego Porto i Bragi. Uczniowie wrócili bogatsi o nowe doświadczenia oraz znajomości, zawarte podczas pobytu w rodzinach goszczących oraz czasu spędzonego wśród swoich rówieśników z innych kultur. Bezzczenną jednak wartością jest możliwość „szlifowania” języka angielskiego, którego znajomość w „dzisiejszym świecie” jest tak bardzo ważna.(Materiał opracowała Kamilla Mucha)

    Powiązane zdjęcia:

Comments are closed.
Skip to content