• XX edycja gminnego Konkursu Ortograficznego „O Złote Pióro”

    Dnia 23.05.2019r. W szkole podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzikim odbyła się XX edycja gminnego Konkursu Ortograficznego „O Złote Pióro” Wójta Gminy Przygodzice. Uczestnicy wykazali się wspaniałym przygotowaniem i znajomością języka ojczystego. Po ciężkich kilku godzinach pisania dyktanda, zaciętej rywalizacji oraz wyłonienia zwycięzcy Mistrzem Ortografii została Michalina Szczepanska z Czarnegolasu. Drużynowo szkoła z Czarnegolasu również uplasowała się na pierwszym miejscu. Szkole w Jankowie Przygodzkim reprezentowaly Natalia Rataj Magda Szkudlarek i Natalia Zielińska. Nasza szkoła zajęła drużynowo trzecie miejsce.Tresc dyktanda Ortograficznego przygotował p. Hieronim Duczmal. Nad całością konkursu i jego sprawnym przebiegiem czuwali nauczycie polonisci z naszej szkoły p. Aldoną Usarek wraz z p. Arturem Hyla. Na zwycięzców czekały imponujące nagrody w postaci piór, statuetek oraz książek ufundowane przez Wójta Gminy Przygodzice p. Krzysztofa Rasiaka(Materiał opracował A.Hyla)

    Powiązane zdjęcia:

Comments are closed.
Skip to content